• Znaleziono 389 wiadomości.

Dnia 03.02.2016r. dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Nadzieja na dom” w ramach akcji „Ręka w łapę” odbyły się zajęcia dla dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej z udziałem wolontariuszy i psów- Mai i Lenki.

PLANETA ENERGII

Uczniowie klasy Ic brali udział w programie edukacyjnym „Planeta Energii”. Jego celem było propagowanie wiedzy o energii elektrycznej, jej bezpiecznym i rozsądnym użytkowaniu oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Honorowy patronat nad VI edycją „Planety Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: PLANETA ENERGII

Dnia 2 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Czeladzi. Celem Konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta Czeladź, rozwijanie zainteresowań historią, tradycją regionu oraz poszerzenie wiedzy na temat historii naszego miasta.

W styczniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Ocenie podlegała interpretacja wiersza, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

26 stycznia uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią zaprosili swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Poprzez zaprezentowane wiersze i piosenki chcieli wyrazić jak najwięcej dziecięcej miłości do swoich bliskich.

W klasie Ib w czwartek, 21 stycznia, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie tej klasy zaprosili swoje Babcie i Dziadków, aby wspólnie uczcić Ich święto. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki o babciach i dziadkach oraz zadedykowały gościom współczesny taniec.

Klasa Ib i Ic brały udział w Najmniejszym Balu Świata. Bal ten odbył się w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu i tam dzieci odbyły niebezpieczną podróż z bohaterką sztuki Królewną Migawką po olbrzymiej nodze.

We wrześniu 2015 r. „Nowoczesna Czeladź” ogłosiła konkurs żeglarski, w którym zwyciężyła klasa 6a z SP1 im. S. Łakomik w Czeladzi. W nagrodę klasa ta pojedzie wiosną nad jezioro Przeczycko- Siewierskie na bezpłatny wyjazd żeglarski, który zorganizują komandor Andrzej Kostarz oraz Stanisław Pisarek.

Dnia 08.01.2016r. opiekunowie koła filatelistycznego wraz z uczniami mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez Muzeum Saturn w Czeladzi wernisażu wystawy kartek pocztowych i fotografii zatytułowanej Urok dawnego miasta.