• Znaleziono 389 wiadomości.

• Pierwsza
WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE BIERZE KROKUSY NA R

Na początku kwietnia w naszej szkole trwało poruszenie. Okazało się, że uczniowie klasy I a i II a pod opieką wychowawców przygotowali wiosenne przedstawienie dla swoich kolegów z klas I-III. Spektakl nosił tytuł „Wiosna w pracowni malarza Pankracego”.

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

22 kwietnia 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowanych przez Wydział Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Czeladź.

WODA- ŚRODOWISKO ŻYCIA

18-ego kwietnia2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi odbył się Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny ,,Woda- środowisko życia”.

14-ego kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 3 im. Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Przyrodniczy dla Szóstoklasistów. ,,Świat wokół nas-wczoraj i dziś”.

Klasa II a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "W świecie fascynacji kulturami Ameryki Północnej ".

„Od pierwszego arkusza wytworzonego mozolną ręczną pracą w Chinach przed ponad dwoma tysiącami lat do wielotonowych bel papieru, które opuszczają dziś olbrzymie zakłady papiernicze prowadzi daleka droga. Droga ta, będąca odbiciem niezmordowanego poszukiwania przez ludzkość czegoś lepszego i nowego.”

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

Klasy I a, I c i II a biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Głównym celem jest ukazanie dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki ma wpływ na ogólny rozwój i zdrowie człowieka.

RODZINNY DZIEŃ SPORTU

18 kwietnia w godzinach popołudniowych uczniowie klasy I c wraz ze swoimi opiekunami brali udział w Rodzinnym Dniu Sportu.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY

W dniu 18 kwietnia Dawid Wójcik i Maciej Kawecki, uczniowie klasy VIa, brali udział w Gminnym konkursie Matematyczno-Informatycznym

Dnia 08.04.2016r. odbył się w naszej szkole Półfinał Oddziału 54 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Dolny Śląsk- zapraszamy w Sudety”. W konkursowych zmaganiach zmierzyli się przedstawiciele:

• Pierwsza