• Znaleziono 389 wiadomości.

• Pierwsza
WARSZTATY PLASTYCZNE

Tuż przed przerwą świąteczną w naszej świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wiosenno-wielkanocnej, na które zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami.

Dnia 04.04.16 uczniowie klasy I a i II a wybrali się wraz z opiekunami do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl pt.: „Najdzielniejszy z rycerzy". Jest to pierwsza w repertuarze będzińskiego teatru opera dla dzieci oparta na kompozycji Krzysztofa Pendereckiego i Marka Stachowskiego. Autorem libretta jest Ewa Szelburg – Zarembina. I choć opera kojarzy się z muzyką to w teatrze nie zabrakło bajkowości.

"Wszem i wobec i każdemu z osobna Wiadomym się czyni, iż w zgodzie ze sztuką dawną i tradycją Aby trud i geniusz wielkiego mistrza Jana Gutenberga pokazać i przeszłość jego nam przychylić rękodzielniczą produkcję druku dziś odtworzymy. Każdy tajniki „czarnej sztuki” zgłębiać będzie I druk archaicznym sposobem pozna Od ręcznego składu czcionek począwszy.

Wyniki konkursu na najładniejszy plakat z okazji St. Patrick’s Day

15 kwietnia 2016 roku odbył się Regionalny Konkurs Języka Angielskiego pod tytułem: „Black or White?”

JAŚ I MAŁGOSIA

Uczniowie klasy Ib i Ic na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym według adaptacji ulubionego autora literatury dziecięcej - Jana Brzechwy pt. "Jaś i Małgosia".

II MIEJSCE W MAŁYM OKR

11 marca zwycięzca Gminnego Konkursu Recytatorskiego w kategorii kl. 4-6 szkół podstawowych Dominik Michalski z SP1 w Czeladzi w MDK „Koszutka” w Katowicach stanął do rywalizacji z najlepszymi recytatorami w regionie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego oraz w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki.

Konkurs czytelniczy Piotr Matras klasa III a I miejsce   Natalia Detko klasa III a wyróżnienie

Kl.3 I m- Oliwia Równiak II m- Julia Profus III m- Nelly Polniaszek

• Pierwsza