18 KWI 2016

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

Wszyscy mamy Certyfikaty Siłaczka

Klasy I a, I c i II b biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Głównym celem jest ukazanie dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki ma wpływ na ogólny rozwój i zdrowie człowieka.
W ramach projektu przeprowadzono zajęcia ruchowe „Każdy pierwszak chce zostać Siłaczkiem”, gdzie dzieci za zaliczenie wszystkich ćwiczeń otrzymały „Certyfikat Siłaczka”. Kolejnym działaniem było przeprowadzenie Klasowego Turnieju Sportowego. To dzieci proponowały konkurencje, w których chcą startować. W klasie I c – I miejsce zajął Szymon Ojer, II miejsce zajął Wiktor Gajda a trzecie Mateusz Równiak. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy. Trzecim zadaniem dla dzieci było zaprojektowanie i wykonanie Orderu Miłośnika Sportu. W tym działaniu najlepsza okazała się Paulina Brzezińska, która w głosowaniu otrzymała najwięcej punktów. Za drugie i trzecie miejsce dyplomy otrzymali także Kevin Bober i Katarzyna Gacek. Wśród rodziców przeprowadzono ankietę dotyczącą aktywności fizycznej dzieci w ich czasie wolnym od nauki. Najatrakcyjniejszym dla dzieci działaniem zrealizowanym w ramach projektu okazał się Rodzinny Dzień Sportu, podczas którego dzieci z rodzicami brały udział w różnych konkurencjach oraz wspólnych zabawach.
Propagowanie wszelkich form sportu i zdobyta wiedza powinna przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważna jest aktywność fizyczna do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.
Wszystkim zainteresowanym rozwojem fizycznym swoich pociech proponujemy zajrzeć na strony:
http://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?polityka=1 oraz http://www.aktywniepozdrowie.pl/po-co-by-aktywnym gdzie w dziale „Ruch to życie” warto przeczytać cykl artykułów „Po co być aktywnym?”

V.K.