04 MAR 2019

XVII REJONOWY KONKURS HUMANISTYCZNY

26 lutego 2019 r. w SP1 w Czeladzi odbył się pierwszy etap XVII Rejonowego Konkursu Humanistycznego „W tajemniczym świecie”. Wzięli w nim udział najlepsi humaniści z klas szóstych, którzy musieli wykazać się znajomością dwóch powieści: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling, „Władca Lewawu” D. Terakowskiej, poprawnością ortograficzną, znajomością gramatyki, poetyki i umiejętnością zredagowania ciekawego opisu wskazanej postaci literackiej.
Do drugiego etapu przeszło 4 najlepszych. Tym razem zaprezentowali swoje umiejętności oratorskie. Każdy musiał wygłosić przemówienie na temat: „Rola rodziny w życiu dziecka”. Z tym trudnym zadaniem poradzili sobie znakomicie!
I miejsce zajęła Julia Juryniec z SP3 w Czeladzi, II miejsce – Krzysztof Golonka z SP1 w Czeladzi, III miejsce – Marcin Ślęzak z SP7 w Czeladzi i Igor Parszewski z SP2 w Czeladzi.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

K. Majcherczyk-Gruszka