22 CZE 2016

WYCIECZKA ŻEGLARSKA KLASY 6A

wypływamy

21 czerwca 2016 r. klasa 6a wzięła udział w wycieczce żeglarskiej. Wycieczka była wygraną w konkursie żeglarskim, który zorganizowało Czeladzkie Stowarzyszenie Nowoczesne Miasto we wrześniu 2015 r. Miejscem szkolenia żeglarskiego był zalew przeczycki w Boguchwałowicach. Naszym bosmanem i opiekunem oprócz nauczycieli był pan Andrzej Kostarz, który nauczył nas bezpiecznego zachowania się nad wodą, obsługi sprzętu żeglarskiego oraz posługiwania się sprzętem ratunkowym. Ponadto usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat zbiornika wodnego w Przeczycach. Ponieważ pogoda dopisała, mogliśmy cieszyć się pływaniem zarówno kajakami, jak i rowerami wodnymi. Po południu zorganizowano dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek, a rodzice przygotowali pyszny żurek. Bardzo niechętnie wracaliśmy do domu.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom, a w szczególności panu Andrzejowi Kostarzowi za tak gościnne przyjęcie nas na przystani żeglarskiej. Ta wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci, gdyż było to ostatnie spotkanie naszej odchodzącej do gimnazjum klasy.