08 CZE 2016

WYCIECZKA KLASY IIa i IId

W Leśniowie

W słoneczny wtorek, 7 czerwca uczniowie klas II A i II D wybrali się na wycieczkę do miejscowości Żarki, gdzie czekało na nich ich wiele atrakcji.

Pierwszym miejscem w którym zatrzymaliśmy się na chwilkę było źródełko w Leśniowie. Chętni wysłuchali rówież opowieści związanych z miejscem.

Następnie, aby mieć siłę na całą wycieczkę, każdy własnoręcznie z wybranych przez siebie składników zrobił swoją jedyną i niepowtarzalną pizzę. Warsztawy wytwarzania pizzy odbyły się w Przystani Leśniów. Tam ochoczo zamieniliśmy się we włoskich kucharzy, rozciągaliśmy ciasto, komponowaliśmy składniki i z wypiekami na twarzy czekaliśmy na efekty swojej pracy. Każda pizza była pyszna ! Najpyszniejsza :) !

Najedzeni udaliśmy się do Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Stary Młyn to niezwykłe miejsce. Pełno tu zabawy, multimedialnych obrazów, starych nieznanych sprzętów, a co najfajniejsze wszystkiego mogliśmy dotknąć, wszędzie zajrzeć, sprawdzić, powąchać, a nawet samemu zrobić mąkę ! W trakcie zwiedzania poznaliśmy historię pięciu zawodów: młynarza, piekarza, szewca, bednarza i kołodzieja. Każdy z nas, mógł też wejść do zaczarowanej beczki pełnej śmiechu.

Kolejnym etapem naszej eskapady były warsztaty w pracowni „ETNO JURA”. Tam nauczyliśmy się robić zabawki motane z siana. Jakie to łatwe !

Ostatnim punktem wycieczki było najsłodsze miejsce na Jurze - cukiernia „Hokus – pokuss”. Miejsce stworzone dla wszystkich łasuchów. Tam właśnie mogliśmy obserwować powstawanie lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej. Panie prowadzące dolewały aromatów i barwników, wyrabiały masę cukrową, a lizaki jakie wytwarzały to prawdziwe dzieła sztuki ;) . Na koniec sami wyrabialiśmy swoje lizaki. I tym słaodkim akcentem zakończyliśmy naszą bardzo udaną wycieczkę. Było Super!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkoły.

D.S., K.B.