08 CZE 2016

WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Dnia 31 maja klasy 2b i 2c udały się na wycieczkę do LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU.

Podczas wycieczki oglądaliśmy największą atrakcję parku, czyli stacje ptaków drapieżnych. Obserwowaliśmy orły, myszołowy, sokoły i jastrzębie. Z zapartym tchem wpatrywaliśmy się na loty skrzydlatych drapieżców nad naszymi głowami prosto z rękawicy sokolnika. Loty tych niesamowitych ptaków dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Dzieci mogły podziwiać, głaskać i karmić zwierzęta. Uczniowie byli zachwyceni żubrami, jeleniami, sarnami, muflonami. Zwiedzaliśmy także Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej, w którym zapoznać się można z licznymi eksponatami oraz trofeami łowieckimi. Zobaczyliśmy w nim  wystawę zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Potem przeszliśmy Aleją bajkową – to 11 ruchomych ekspozycji znanych bajek, takich jak: Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Dużą atrakcją okazał się także plac zabaw oraz pieczenie kiełbasek.

J.J.