18 LIS 2016

WSZYSTKO... JEST LICZBĄ

Wszystko jesst liczbą.

O tym, że matematykę można znaleźć wszędzie przekonali się uczniowie klas IIIa i IV podczas wycieczki do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu uczestnicząc w interaktywnej wystawie p.t. "Wszystko jest liczbą". Uczniowie dowiedzieli się jaki związek ma matematyka z muzyką, sami mogli pobawić się szyfrowaniem: zakodować informację, przesłać ją komuś, a potem zobaczyć, jak można ją odkodować. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały różne doświadczenia i eksperymenty przyswajając wiedzę poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek, puzzli czy kwadratów magicznych.

Wiele radości i przyjemności sprawiło dzieciom malowanie piaskiem na podświetlanym stole przy dźwiękach muzyki. Podczas lekcji muzealnej pt. „Malowanie światłem i cieniem” powstały piękne obrazki będące odbiciem uczniowskiej wyobraźni.

Wyprawa do Muzeum Górnośląskiego była bardzo ciekawa!

D.S.