28 PAŹ 2017

WIZYTA W MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIM W BYTOMIU

Poznajemy życie w lesie

26 października klasy trzecie odbywały swoje zajęcia edukacyjne w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zwiedzając wystawę przyrodniczą uczniowie dowiedzieli się co można wyczytać z pnia drzewa, poznali naturalne środowisko zwierząt leśnych, ich zwyczaje, próbowali ocenić czy to, co o nich mówimy, jest prawdą oraz co można wyczytać z ich budowy ciała i dźwięków, które wydają. Drugą częścią spotkania w muzeum były warsztaty związane z malowaniem światłem i cieniem. Podczas ich trwania wszyscy mieli możliwość uruchomienia swojej wyobraźni i stworzenia obrazu z piasku. Każdy artysta mógł podczas wykonywania grupowej pracy obserwować i podglądać swoje poczynania na dużym ekranie. Dzieci opuściły gmach muzeum wyposażeni w nową wiedzę i pełni wrażeń.

V.K, L.M., J.O.