03 MAJ 2016

WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE BIERZE KROKUSY NA RĘCE...

wiosenny taniec 1
wiosenny taniec
wiosenny taniec1
© http://sp1.czeladz.pl/

Na początku kwietnia w naszej szkole trwało poruszenie. Okazało się, że uczniowie klasy I a i II a pod opieką wychowawców przygotowali wiosenne przedstawienie dla swoich kolegów z klas I-III.

Spektakl nosił tytuł „Wiosna w pracowni malarza Pankracego”. Pankracy – malarz wspaniały :) miał za zadanie namalować obrazy związane tematycznie z wiosną. Malowanie obrazów nie jest wcale takie łatwe, kiedy to doskwierają artyście przeróżne czynniki takie jak głód, senność, głośni sąsiedzi, psikusy chochlików. Dobrze w takich sytuacjach mieć za sprzymierzeńca skrzata, który potrafi pięknie malować i dokańczać rozpoczęte dzieła sztuki. Mimo różnych przeciwności obrazy na szczęście zostały ukończone i wiosna mogła wreszcie zawitać.

Mali aktorzy pięknie grali swoje role, dziewczynki tańczyły do melodii słynnego utworu Abby, jak również do dźwięków muzyki klasycznej. Piosenki, wiersze i tańce wypełniły całą salę.

Dnia 27.04. 16 r. uczniowie wystąpili przed zaproszonymi gośćmi. Rodzice i dziadkowie gromkimi brawami nagrodzili artystów. Uwieńczeniem całej uroczystości był wspólny taniec, który dostarczył wszystkim wielu radości i wzruszeń.

A.K., D.S.