04 KWI 2018

WIOSENNE, ŚWIETLICOWE SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW W SP1

19 marca świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisławy Łakomik w Czeladzi gościła w swoich progach przedszkolaków, wraz z wychowawczynią z Przedszkola nr 1 im. Dobrego Serca w Czeladzi. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze świetlicą szkolną jako przyszłych uczniów klas I.
Podczas trwania spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych przez panią Joannę Juszczak, w trakcie których dzieci kształtowały swobodę ruchu własnego ciała. Miały miejsce także warsztaty papiernicze przygotowane przez panią Renatę Zegan, podczas których uczestnicy wykonywali przepiękne wiosenne kwiaty. Wspólna zabawa, wykonane przez dzieci prace plastyczne i upominki dla każdego przedszkolaka przełamały obawy przed szkołą i udowodniły, że w szkole jest naprawdę wspaniale!
Do zobaczenia we wrześniu!!

Joanna Juszczak