16 PAŹ 2019

WARSZTATY Z „AKUKU”

W dniu 7 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty florystyczne, które poprowadziła pani Ewa z Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa z Mikołowa. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dbać o rośliny, abyśmy mogli przez długi czas cieszyć się ich pięknym wyglądem. Ponadto uczniowie poznali różne gatunki roślin, ich fachowe nazewnictwo, wygląd, a nawet zapach. Na zakończenie zajęć każdy mógł wykonać własną kompozycję kwiatową. Uśmiechy na twarzach dzieci były dowodem na to, jak bardzo wszystkim podobały się zajęcia.
Dzięki tym warsztatom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, a Fundacja poprzez wsparcie tej części społeczności szkolnej, która wyraziła chęć wpłaty dobrowolnych datków, może prowadzić na terenie Mikołowa mini zoo, ratując zwierzęta i zapewniając im godziwe warunki życia.