28 PAŹ 2017

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia

- Wiecie co dzisiaj w szatni słyszałem, jak rano buty przebierałem? Pani Bożenka, co się szatnią zajmuje, mówiła po cichu , że coś się szykuje. Jakieś pasowanie…
- Trochę się boję.
- Czego się boisz?
- Tego pasowania. Nie wiem jaki pas Pani Dyrektor przyniosła dzisiaj do szkoły? :) ;)
- A nasza pani, też wciąż powtarzała : ślubowanie i ślubowanie. Do tej pory nie interesowałaem się dziewczynkami, ale skoro pani prosi – trudno ! - ożenię się. ;)

Takim dialogiem nasi Milusińscy z klas pierwszych rozpoczęli uroczystość podczas której złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów SP1. To ważny i niepowtarzalny dzień dla każdego ucznia i Jego rodziny. Wszystko odbyło się na tle pięknej dekoracji przygotowanej przez Rodziców. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w szkole od początku września. Z zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.
Egzamin na ucznia zdali śpiewająco , ich życie w tej szkle zapowiada się obiecująco" :)
Po programie artystycznym uczniowie ślubowali, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły niezapominając o byciu pilnym uczniem i dobrym kolegą.
Nowicjuszom w ciepłych słowach życzono samych sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni na uroczystości udali się na słodki poczęstunek również przygotowany przez Rodziców.
Naszym najmłodszym uczniom – 100 procentowym pierwszakom Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi - życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz żeby każdy dzień w szkole był szczęśliwy i radosny!