30 MAJ 2016

TAM, GDZIE MIESZKA MUZYKA

laureatka XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Tam, gdzie mieszka muzyka"

19 maja 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Tam, gdzie mieszka muzyka”. Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gliwicach. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy malarskiej zainspirowanej jednym z dwóch utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta:
Utwór 1: „Marsz turecki” III część XI Sonaty fortepianowej a mol
Utwór 2: ,,Eine kleine nachtMusic” Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525.

W konkursie brali udział uczniowie klas 4-6 ze szkół podstawowych całego województwa śląskiego. Spośród 450 prac jury konkursowe wyłoniło laureatów, wśród których znalazłam się ja, Weronika Gajda uczennica klasy IVa. Otrzymałam wyróżnienie II stopnia. Pracę wykonałam pod nadzorem Pani mgr inż. Jolanty Przybylskiej, której pięknie dziękuję. Z nagrodzonych prac przed wejściem do sali koncertowej utworzona została galeria. Dla laureatów i ich opiekunów przygotowany został również specjalny koncert w wykonaniu uczniów uczęszczających do gliwickiej szkoły muzycznej.

W.G.