24 KWI 2017

ŚWIAT DINOZAURÓW

W krainie dinozaurów.

W dniu 21 kwietnia uczniowie z klasy IIa udali się na wycieczkę na Uniwersytet Śląski w Sosnowcu na zajęcia dydaktyczne pt.: „Świat dinozaurów”.
Przed wejściem do budynku Wydziału Nauk o Ziemi powitał ich drapieżny tyranozaur z ostrymi pazurami i równie ostrymi zębami. Mimo to, nikt się go nie bał i dzieci chętnie pozowały z nim do fotografii.
W środku budynku uczniów i opiekunów powitała pani paleontolog- wykładowca U.Śl., która oprowadziła dzieci po wystawie dinozaurów i ich przodków i poprowadziła dalsze zajęcia z figurkami dinozaurów oraz pogadanką multimedialną.
W przytulnej salce dydaktycznej, siedząc na miękkich poduchach, uczniowie zdobyli wiele informacji i ciekawostek o życiu tych niezwykłych zwierząt. Na koniec zajęć rozpoznawali gatunki dinozaurów i opisywali ich charakterystyczne cechy. Otrzymali również rysunki różnych dinozaurów, z których powstały ciekawe prace plastyczne na zajęciach w szkole.

J.O.