24 MAR 2018

SUPERMATEMATYK - DAWID ŻAK

Dawid Żak i koledzy

Dawid Żak, uczeń klasy 7a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Jest to jedyny uczeń z wszystkich czeladzkich szkół podstawowych, który zdobył tak wysoką lokatę w tym konkursie.
Warto przypomnieć, że konkurs matematyczny składa się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Trwa od listopada 2017 r. do lutego 2018 r. W etapie finalnym Dawid uzyskał 97% możliwych do zdobycia punktów i tym samym uplasował się na 2 miejscu wśród 7 laureatów z delegatury sosnowieckiej.
Dawid swój sukces zawdzięcza nie tylko genialnemu umysłowi i prawdziwej pasji, ale również systematycznej pracy, przy wsparciu rodziców, kolegów i wszystkich swoich nauczycieli.
Laureaci konkursów wojewódzkich zgodnie z regulaminami są zwolnieni z pisania odpowiedniej części Sprawdzianu Ósmoklasisty i uzyskują z tej części najwyższy wynik, a także ocenę celującą na koniec roku szkolnego z matematyki.
Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Katarzyna Zębala