04 LIS 2018

SŁODZIAKI-KONKURS

Sieć sklepów Biedronka ogłosiła konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Przystąpiła do niego klasa 2a, w której odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na początku chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności pięknie czytając wybrany fragment tekstu. Następnie dzieci otrzymały kartkę z czterema postaciami rysia, będącą pomocą w ustaleniu planu wydarzeń opowiadania pt. „Ryś Rysio”. Kolejnym zadaniem było przygotowanie w grupach krótkiego ,, przedstawienia'' o przygodach Słodziaków i pokazanie go w klasowym teatrzyku z wykorzystaniem maskotek. Na zakończenie dzieci wymyślały dalsze przygody Słodziaków i przedstawiały je w formie komiksu. Każdy uczeń otrzymał też album, w którym udokumentuje, że czyta również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia.

W konkursie nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018