22 MAJ 2017

PSZCZOŁY I MIODEK

Na spotkanie z pszczołami wybrała się klasa II b do Galerii sztuki współczesnej „Elektrownia" w Czeladzi. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę sprzętu pszczelarskiego i dawne oraz bardziej współczesne domy tych niezwykłych owadów – ule. Wiele pytań wzbudziły opowieści czeladzkich bartników o życiu i zwyczajach pszczół. Dużo śmiechu było w trakcie przymierzania elementów stroju pszczelarzy. Spotkanie uatrakcyjniły zabawne wierszyki i film o pszczołach. Żegnając się z miłymi gospodarzami, każde dziecko otrzymało słodki prezent – słoiczek pysznego miodku.

Z okazji 400 lat pszczelarstwa w Czeladzi życzymy wszystkim Pszczelarzom dużo zdrowia i uli pełnych miodu.

L.M.