02 MAJ 2017

PRZYGODY NA JURZE

W pizzerii

Drugoklasiści pod koniec kwietnia wybrali się na wycieczkę do Żarek, która połączyła w sposób bardzo ciekawy zabawę z edukacją. Początek wycieczki to zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Leśniowie, dzielnicy Żarek. Po spotkaniu z ojcem Paulinem, który przybliżył dzieciom historię powstania zespołu klasztornego Ojców Paulinów, dzieci zaopatrzyły się w wodę ze źródła Leśniówka, którego cudowne właściwości lecznicze planowały sprawdzać w domu, w gronie bliskich. Po krótkim spacerze mali turyści udali się na pyszną pizzę, którą przygotowywali samodzielnie, z niewielką pomocą osób dorosłych. Następnym etapem wycieczki była wizyta w blisko stuletnim Starym Młynie, gdzie drugoklasiści uczestniczyli w różnych interaktywnych zadaniach i oglądali multimedialne ekspozycje, poznając nieznane im zawody. Z woreczkami własnoręcznie zmielonej mąki, spacer do Pracowni Dizajnu, gdzie na eko - warsztatach, samodzielnie malowali drewniane figurki zwierząt. Na koniec wycieczki, wizyta w Manufakturze Słodyczy, w której to poznali tajniki robienia bajecznych lizaków, próbowali jeszcze ciepłych cukierków i wykonywali swoje lizaki o smaku coca coli.

Wycieczka była długa, ale dzieci po całym dniu pełnym emocji i wrażeń, stwierdziły, że chętnie pojechałyby na następną taką wyprawę, bo było suuuper!

L.M., J.O., V.K.