23 KWI 2018

PÓŁFINAŁ 56 OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO KONKURSU FILATELISTYCZNEGO

Półfinał 56 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego Oddziału PZF w Sosnowcu pt. Turystyka przemysłowa Górnego Śląska

W dniu 6 kwietnia 2018r. Komisja Młodzieżowa Filatelistyki Młodzieżowej Oddziału PZF w Sosnowcu była organizatorem półfinału konkursu. Gospodarzem było MKF im. Czesława Słani przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czeladzi.

Cele konkursu:
promowanie polskich znaków pocztowych Poczty Polskiej
popularyzacja filatelistyki i zdobywanie wiedzy związanej z tematem konkursu
umiejętność korzystania z katalogu

W konkursie brali udział członkowie MKF Oddziału PZF w Sosnowcu, w tym członkowie z MKF im. Czesława Słani przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czeladzi, MKF przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czeladzi i MKF przy Zespole Szkół Specjalnych w Czeladzi. Uczestników konkursu przygotowali opiekunowie MKF :
Małgorzata Duran MKF przy SP nr 3 w Czeladzi
Sylwia Zientarska MKF przy Zespole Szkół Specjalnych w Czeladzi
Anna Kusztal i Antoni Krawczyk MKF SP 1 w Czeladzi

Podczas otwarcia konkursu zaszczycili swoją obecnością: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Joanna Jędrusik, prezes oddziału PZF w Sosnowcu- Adam Znojek oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Sosnowiec – Mateusz Kruk. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą filatelistyczną, tematyczną i umiejętnościami korzystania z katalogu znaczków. W bieżącym roku szkolnym konkurs rozgrywany był w trzech grupach wiekowych: 6-12 lat, 13-15 lat, 16-20 lat.

Wyniki konkursu w poszczególnych grupach
I grupa 6-12 lat
1 miejsce- Julian Grad, uczeń klasy IV MKF przy SP 1 w Czeladzi
2 miejsce- Krzysztof Puch, uczeń klasy IV MKF przy SP 1 w Czeladzi
3 miejsce- Magdalena Kaleja, uczennica klasy IV MKF przy SP 1 w Czeladzi
W grupie tej brali udział Jakub Sołtysik, uczeń klasy IV SP 3 w Czeladzi oraz Adrianna Krawczyk i Aleksandra Tomczyk – uczennice kl. IV SP 1 w Czeladzi.
Wśród uczestników konkursu była również grupa najmłodszych filatelistów z klas II i III SP 1
w Czeladzi.

II grupa 13-15 lat
1 miejsce- Natalia Winiarska, uczennica kl. VII MKF SP1 w Czeladzi
2 miejsce- Iga Papaj, uczennica klasy VII MKF SP 3 w Czeladzi
W konkursie uczestniczyła również Dominika Tokarska, Gimnazjum nr 3 w Czeladzi/MKF SP 1 w Czeladzi.

III grupa 16-20 lat
1 miejsce – Patrycja Ciwiś, uczennica kl. II Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach- MKF SP 1 w Czeladzi.
Wyróżnienia w tej grupie otrzymali: Daria Szopa i Robert Kapuściński z MKF przy Zespole Szkół Specjalnych w Czeladzi.
W organizacji konkursu pomagała wielokrotna uczestniczka konkursów i finałów krajowych- Karolina Winiarska.

Z okazji konkursu wydano okolicznościowe:
kopertę, projekt pani Magdaleny Jaworek z Muzeum Saturn- Galeria Sztuki Współczesnej
w Czeladzi, stempelek- O/PZF Sosnowiec, pamiątkowy dyplom i kopertę wydrukowała drukarnia Firma Poligraficzna „OL-DRUK” Adam Olszewski.
Uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi bułkami i herbatą. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy., walory filatelistyczne, znaczki i całostki przekazane przez Pocztę Polską, upominki od Urzędu Miasta Sosnowiec oraz foldery z Galerii Sztuki Współczesnej w Czeladzi.