16 MAJ 2017

PIĄTOKLASIŚCI W KRASIEJOWIE

15 maja uczniowie klas piątych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krasiejowa. Przygodę z prehistorią rozpoczęli od Parku |Nauki i Ewolucji Człowieka. Tam po założeniu kasków z audioprzewodnikiem oraz okularami 3D dołączyli do grona podróżników w czasie – temponautów! Cofnęli się o 66 milionów lat, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Poznali człowieka pierwotnego i jego ewolucję.
Kolejnym etapem przygody było kino 5D, gdzie odwiedzili zatopioną Atlantydę i ledwo uszli z życiem przed morskim drapieżnikiem. W prehistorycznym Oceanarium przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W JuraParku na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Kolejnym etapem przygody była Ścieżka Edukacyjna, która prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m Wzdłuż niej rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.
Wielką atrakcją okazał się również Park Rozrywki, w którym emocje sięgnęły zenitu i można się było świetnie zrelaksować.
Pełni wrażeń i miłych wspomnień pod wieczór piątoklasiści wrócili do swoich domów.

K. M-G.