06 LIS 2016

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Tort pierwszoklasistów

„Ślubujemy, że nie zawiedziemy” pod takim hasłem w dniu 26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Na to wielkie wydarzenie zostali zaproszeni: Dyrektor szkoły Pani Joanna Jędrusik, Pani wicedyrektor Agata Grabowska-Maj, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Burmistrz Miasta Czeladź Pani Beata Zawiła, Kierownik wydz. Edukacji i Polityki Społecznej Pani Ilona Grudzień, Dyrektor Przedszkola nr 1 Pani Ewa Rulecka wraz z wychowawcami. W tym ważnym dniu nie zabrakło także rodziców, dziadków i bliskich dzieci.

Dumne pierwszaki z uśmiechem na twarzy wkroczyły na scenę trzymając w ręku róże. Obdarowały nimi swoich rodziców dziękując im za trud wychowania. Uroczystość rozpoczęła się pięknie zatańczonym polonezem. Podczas akademii dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, pokazały, że są uczynne i koleżeńskie, że szanują swoich rodziców i nauczycieli, a także swoją Ojczyznę.

Po zakończonym programie artystycznym Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, podczas którego dzieci „ślubowały „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. (…)”. Po złożonej przysiędze dzieci stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Finałem uroczystości były gromkie brawa, gratulacje oraz mnóstwo pięknych prezentów od przybyłych gości i dyrekcji naszej szkoły. Następnie wszyscy udaliśmy się do klasy gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Dzieci były pod wrażeniem wspaniałego tortu i babeczek z własną podobizną, które zostały upieczone przez klasowe mamy. Wielką atrakcją dla dzieci okazała się foto-budka, która urozmaiciła szkolną imprezę. Dla uczniów i ich rodziców były to niezapomniane chwile wypełnione śmiechem i radością.

Mamy nadzieję, że To wydarzenie stanie się początkiem ich sukcesów w edukacji, a swoimi osiągnięciami będą cieszyć rodziców i nauczycieli.

B.B. i D.Z.