21 PAŹ 2017

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie klas pierwszych na czytelnika.

W październiku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy rozpoczęli naukę w klasie 1 zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Podczas krótkiej lekcji bibliotecznej dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bohaterów bajek i baśni. Nie tylko: udowodnili również, że mimo tego, iż są uczniami zaledwie kilka tygodni już potrafią czytać. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, przede wszystkim jednak wysłuchały, jakie prośby kieruje do nich książka! Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Dla uczniów klas 1, najmłodszych użytkowników biblioteki zamówiono wiele nowych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.