21 PAŹ 2016

OBCHODY Z OKAZJI 30-LECIA MŁODZIEŻOWEGO KOŁA FILATELISTYCZNEGO IM. CZESŁAWA SŁANI i 95. ROCZNICY URODZIN PATRONA KOŁA- HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA CZELADŹ

Członkowie Młodzieżowego Koła Filatelistycznego

Inicjatorem utworzenia Młodzieżowego Koła Filatelistycznego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisławy Łakomik w Czeladzi był nauczyciel szkoły Antoni Krawczyk, który opiekunem jest do dzisiaj. Od początku działania Koła młodzi filateliści uczestniczyli w konkursach filatelistycznych na szczeblu oddziału, okręgu i kraju zajmując czołowe miejsca w grupach wiekowych dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dnia 18.10.2016 r. miało miejsce otwarcie wystawy filatelistycznej zorganizowanej
w naszej szkole. Wystawę można było zwiedzać do dnia 21.10.2016 r.

W minionych latach obchodziliśmy 10, 15, 20 i 25 lecie koła, teraz nadszedł czas na 30-lecie, którego obchody połączone były z 95 rocznicą urodzin patrona koła- Czesława Słani.

20 października 2016 r. odbyła się uroczysta akademia, na której zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W obchodach uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Czeladź- Zbigniew Szaleniec. Nie obyło się bez wzruszeń. Aż ciężko uwierzyć, że koło w naszej szkole działa już 30 lat...

Podążając za słowami Józefa Bednarza... Rzadki to jest przypadek by jacyś hobbyści święcili swój jubileusz, tak jak my- Filateliści!

Wszystkim Filatelistom życzymy dalszych sukcesów i kolejnych 30 lat działalności!

M.P., A.K.