06 CZE 2019

MŁODZI NAUKOWCY

Klasa pierwsza i klasy drugie miały możliwość odbycia niezwykłego spotkania z nauką. Kilka dni temu uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie. Warsztaty kuchni molekularnej to wspólne przygotowanie przystawek (kulek o smaku kubusiowym), dań głównych (makaronu colowego) i deserów (lodów o smaku balonowym). Dzieci poznały również właściwości lodu, nazwy i zwyczaje owadów żyjących w innych krajach, a także mogły wykazać się odwagą biorąc na przykład patyczaki i staszyki do swoich rąk. Na pamiątkę tego ciekawego spotkania młodzi naukowcy otrzymali dyplomy potwierdzające aktywny udział w warsztatach laboratoryjnych oraz zagłębianie tajników naukowych o otaczającym nas świecie.

L.M., D.S., J.J