08 GRU 2017

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Uczniowie klasy III b wraz z koleżankami oraz kolegami z klasy III a i III c wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym. Zadania konkursowe polegały na uzupełnieniu testu składającego się z pytań i niejednokrotnie bardzo trudnych zadań. Reprezentanci klas trzecich musieli wykazać się wiedzą, czasami wykraczającą na chwilę obecną, poza poznane zasady ortografii języka polskiego. Ale udało się! Kilka osób zajęło bardzo dobre miejsca, od 11 do 15 i uzyskało tytuł Eksperta Ortografii, a Igor Pasterny zajął 10 miejsce w Polsce i otrzymał tytuł laureata oraz Mistrza Ortografii klas I – III (brawo!). Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

L.M.