11 KWI 2018

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 9 kwietnia 2018r podczas uroczystego apelu, z rąk Pani Dyrektor nagrody odebrali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Matematycznego, pt.: „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

W kategorii klas trzecich:
I miejsce : IGOR PASTERNY
II miejsce: OLIWIA ROZANKA
III miejsce : PIOTR ŁABĄDŹ
W kategorii klas czwartych:
I miejsce : KRZYSZTOF PUCH
II miejsce: JULIAN GRAD, ALEKSANDRA SOBCZYK
III miejsce : IRENA SKÓRA
Konkurs inspirowany był Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia i jego celem było popularyzowanie zabaw tabliczką mnożenia wśród dzieci, a także rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia, a w klasach czwartych dodatkowo rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych i nietypowych zadań tekstowych .
Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie uczestniczyli wszyscy trzecio i czwartoklasiści. Do drugiego etapu przystąpiło 44 uczniów -najbieglejszych w liczeniu , wyłonionych spośród 6 klas. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.