19 WRZ 2016

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

Dzień Kropki

Dnia 15 września 2016 roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w obchodach światowej akcji Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kulturalnych na całym świecie tego dnia organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim stała się KROPKA. Dzięki niej powstają kolorowe dzieła sztuki, łamigłówki matematyczne a nawet ciekawe filmy animowane. Powstała również ciekawa strona dotycząca obchodów tego dnia, na której umieszczane są dzieła znanych twórców, artystów w tym kosmonauty Chrisa Hadfielda. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę zorganizowania obchodów tego święta w naszej szkole. Uczniowie w wielkich i małych kropkach rysowali to, co jest dla nich najważniejsze w życiu, np. rodzina, przyjaźń, radość, zdrowie, moje zwierzątko. Była to także okazja do rozmowy na temat zainteresowań, pasji, mocnych stron każdego z nas. A to wszystko za sprawą Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Bohaterką książki jest dziewczynka, która dzięki KROPCE uwierzyła w siebie.

A. K. i A. L.