29 PAŹ 2018

KONKURS „KAPSUŁA CZASU”

Z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 17 października 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs literacki pt.”Listy do przyszłości” zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON Polska Energia SA.
Konkurs polegał na napisaniu listu, którego temat dotyczył zainteresowań lub planów na przyszłość. Podczas pierwszego – szkolnego etapu zostało wyłonionych pięć najlepszych lisów, które zostały wysłane do Krakowa. Druga część odbyła się w Krakowie i polegała na wybraniu 200 najlepszych prac. Ostatecznie wybrano 100 najlepszych listów. W konkursie udział brali uczniowie klas 4-8 z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.
Spośród wszystkich uczestników wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisławy Łakomik w Czeladzi Katarzyna Gądek.
Nagrodą dla zwycięzców będzie zamknięcie listów w ''kapsule czasu'' na Wawelu, zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz otrzymanie jednej z trzech wybranych nagród: zestawu książek, kamery lub dronu.

Katarzyna Gądek