12 MAR 2018

JAN PODGÓRSKI - LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam poinformować iż tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego zdobył uczeń z kl.VII b Jan Podgórski.
Osiągnięcie tak wybitnego wyniku wymagało nie tylko wspaniałej znajomości języka angielskiego, ale również wiedzy dotyczącej historii, geografii i kultury Zjednoczonego Królestwa. W I ( szkolnym) etapie konkursu udział wzięło 5495 uczniów z województwa śląskiego, zaś do II etapu ( rejonowego) zakwalifikowało się tylko 31 uczniów, w tym 7 z Delegatury Sosnowiec. Do III etapu ( wojewódzkiego) przeszło 14 uczniów.
Aby otrzymać miano Laureata trzeba uzyskać nie mniej niż 85% punktów możliwych do uzyskania w I i II etapie, a w III etapie nie mniej niż 90%.
Warto przypomnieć o uprawnieniach związanych z uzyskaniem tytułu Laureata:
- zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty i uzyskanie najwyższego wyniku
w danej części egzaminu
-uzyskanie z danych zajęć edukacyjnych najwyższej pozytywnej rocznej oceny
klasyfikacyjnej.
Uroczyste wręczenie zaświadczeń dla Laureatów odbędzie się na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanej przez Śląskiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B.B