02 STY 2017

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Jasełka 2016

Święta Bożego Narodzenia są chyba najbardziej oczekiwanymi przez dzieci świętami. Czas poprzedzający ten magiczny okres był szczególnie dla uczniów klasy IIb niezwykle pracowity. Dzieci przygotowywały się bowiem do wystawienia bożonarodzeniowych jasełek. Z zapałem uczyły się swoich ról, umiejętności poruszania się na „scenie” i radzenia sobie z tremą. Natomiast rodzice małych aktorów przygotowywali przepiękne stroje i rekwizyty. Scenografię w czasie przedstawienia stanowiły bajecznie ubrane przez uczniów klas I – VI choinki. Drugoklasiści w obecności zaproszonych rodziców oraz babć i dziadków, z wielkim zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, która wpleciona została w czasy współczesnej szkoły. Igor, uczeń drugiej klasy, zachwycił i wzruszył wszystkich wykonaniem pastorałki „Bosy Pastuszek”. Całość inscenizacji uświetniły kolędy pięknie zaśpiewane przez szkolony chór oraz Zuzię, uczennicę klasy szóstej, do których wykonania dołączali goście, a także uczniowie. Jasełkowe spotkanie zakończyło się odśpiewaniem przez nauczycieli jednej z kolęd, co mamy nadzieję, stanie się tradycją tej szkoły.

L.M.