18 STY 2018

GMINNY KONKURS HUMANISTYCZNY

W styczniu tego roku w naszej szkole po raz 16 został przeprowadzony Gminny Konkurs Humanistyczny, tym razem pod hasłem „W roli detektywa”. W etapie pisemnym wzięło udział 13 uczniów: z Sp1, Sp3 i Sp7. Uczniowie wypełniali test składający się z 4 części: ortograficznej, pytań do lektur – 2 opowiadania A. Conan Doyl’a „Korona z berylów” i „ Pięć pestek pomarańczy” oraz R. Kosika „ Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, językowej oraz form wypowiedzi – opis postaci. Siedmiu najlepszych wzięło udział w finale. Zaprezentowali pięknie przygotowane przemówienia na temat roli detektywa lub czytania książek detektywistycznych. Konkurs przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze. Zwyciężczyniami zostały: I m Julia Juryniec uczennica kl. V z SP3, II m Weronika Gajda uczennica kl. VI z SP1, III m Wiktoria Żmuda uczennica kl. VI z SP1. Wyróżnienia otrzymały uczennice z SP7: Anna Balas i Zofia Prowancka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

K. M-G