05 CZE 2016

EDUKACYJNA PRZYGODA - WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI KLAS PIERWSZYCH

przed skansenem

Dnia 23 maja uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami pojechali na wspólną wycieczkę do Agrogospodarstwa pod Skałką w Przybynowie. Na powitanie przygotowano dla dzieci wspaniały poczęstunek. W dalszej części wycieczki pierwszoklasiści zwiedzili Skansen Wsi Jurajskiej, podziwiali ekspozycje dawnych maszyn rolniczych. Dzieci mogły również zobaczyć takie zwierzęta jak: wielbłądy, daniele, owce miniaturowe, kuce w Mini Zoo. Ponadto uczniowie uczestniczyli w dwóch ciekawych warsztatach edukacyjnych: Co z tego gdy kura na grzędzie? oraz Skąd się bierze mleko. Podczas zajęć dowiedzieli się jak powstaje mleko, co było pierwsze kura czy jajko. Potem nadszedł czas na lekcję dojenia krowy i wspólne wyrabianie masła. Degustacjom nie było końca. Dzieci z zainteresowaniem słuchały aktywnych wykładów, a Eksperyment Jajko czyli „jajeczny rentgen” bardzo się podobał. Dodatkową atrakcją była godzinna przejażdżka powozami konnymi po malowniczych terenach Jury. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu radosnych chwil, które z pewnością zapamiętają na długo.

A.K. L.M. V.K.