13 MAR 2018

CO OFERUJEMY SWOIM UCZNIOM

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisławy Łakomik W Czeladzi oferuje swoim uczniom:

Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Motywowanie i wspieranie w osiąganiu przez naszych uczniów wysokich wyników w nauce i sukcesów w konkursach.

To już kolejny rok, kiedy nasi uczniowie zostają finalistami i laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z zakresu wiedzy polonistycznej, matematycznej
i językowej.

Fachową pomoc dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych,którzy objęci są pomocą psychologiczno – pedagogiczną

przez pedagoga, logopedę, surdopedagoga, specjalistę od terapii pedagogicznej i gimnastyki korekcyjnej. Współpracujemy z Instytutem Edukacji Pozytywnej w Warszawie prowadząc zajęcia w ramach programu wspierającego zdrowie psychiczne dzieci
i młodzieży pt. „Myślenie Pozytywne”.

Dla najmłodszych piękne sale.

Siedem sal wyposażonych w sprzęt multimedialny.

Pracownię komputerową i językową.

Świetlicę, czynną w godzinach 6.30 – 16.30, w której dzieci spędzają czas w przyjaznej atmosferze.

Prowadzone są tu najróżniejsze zajęcia, aby każdy uczeń mógł odnaleźć coś dla siebie. Świetlica zapewnia warunki do efektywnego spędzania czasu wolnego, zarówno przed lekcjami, jak i po nich. Dokłada wszelkich starań, aby każdy uczeń mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania w ramach zajęć z plastycznych, ruchowych, czytelniczych, integracyjnych, teatralnych i innych.

Zajęcia w Sali Wsparcia Dziennego

prowadzone przez nauczycieli – terapeutów, które mają na celu wspomożenie całościowe, pomoc w nauce, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów.

Zdrowe posiłki

w formie śniadań, dwudaniowych obiadów oraz podwieczorków, przygotowywane w nowoczesnej kuchni, a spożywane w przestronnej stołówce.

Bibliotekę,

która przystępując do rządowego programu „Książka Moich Marzeń” oraz „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” wzbogaciła swój księgozbiór o kilkaset nowych pozycji dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczniów.

Szeroką i urozmaiconą ofertę zajęć pozalekcyjnych

realizowanych m.in. ze środków pozyskanych z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Rozwińmy skrzydła”.

Zajęcia sportowe

realizowane w dwóch salach gimnastycznych i na boisku szkolnym, a zajęcia rekreacyjne na placu zabaw.

Zajęcia relaksacyjne i arteterapeutyczne w Sali Doświadczania Świata

wyposażonej w łóżko wodne, interaktywną kolumnę wodną, prysznic świetlny, przyrządy do aromaterapii, lampy solne jonizujące powietrze, materace i inne przyrządy pozwalające odprężyć się psychicznie i fizycznie, a jednocześnie pod opieką fachowej kadry pedagogicznej stymulować percepcję wzrokową, słuchową, dotykową, węchową i zmysł równowagi.

Spotkania, uroczystości i festyny z udziałem członków rodziny i społeczności lokalnej.

ZAPISY UCZNIÓW DO KLASY I CODZIENNIE, W GODZINACH 7.00 - 14.30, W SEKRETARIACIE SZKOŁY

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 26 MARCA O GODZINIE 16.30.