Czy świat nie może być tak idealny, jak pragnęłaby Bromba - dyplomowana specjalistką od mierzenia i ważenia ? Niestety, nie :( Są bowiem niemierzalne zjawiska i uczucia. Bo jak zmierzyć zmartwienie lub miłość i w jakich jednostkach? Na punkty, kilogramy czy metry? „Moja miłość waży o trzy kilo więcej niż twoja? Dziwne…”.
3 kwietnia uczniowie klas drugich mieli okazję obejrzeć w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie spektakl teatralny pt. "Bromba w sieci". Wydarzenie było wyjątkowe, bo przedstawienie transmitowano na żywo przez iTeatr W teatrze pojawił się nawet sam reżyser - Rafał Sisicki, którego znamy z ekranów naszych telewizorów ( gra w serialu ,, Na Wspólnej '' ).
Bohaterowie spektaklu, znani z opowiadań Macieja Wojtyszki m.in. Bromba, Kajetan Chrumps, Fikander i Malwinka - korzystali z Internetu i w związku z tym napotykali na różne trudności. Zostali uwikłani w poszukiwania złośliwego Wirusa niszczacego komputery. Wszyscy przyjaciele miel przez niego kłopoty. Pciuch, wędrowiec w czasie, musiał się ewakuować z komputera, bo wirus zamieniał strony, na które wchodził – na przykład na stronie o planetach pojawiały się nagle kotlety! Detektywowi, Kajetanowi Chrumpsowi wirus przestawiał literki i jego ogłoszenie brzmiało dziwnie. Nawet słynny poeta, Fikander i jego żona Malwinka mieli przez wirusa zmartwienia. Fikander prawie zagubił się w grze „Empajer Wampajer” i zamienił się w krwiopijcę !
,, Bromba w sieci” to znakomity spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach, które warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologiami sprawiało nam radość, a także o tym, że zawsze trzeba myśleć o konsekwencjach swoich, nawet z pozoru niewinnych działań. To wiedza niezbędna jest wszystkim.
Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej, podczas której dowiedziały się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę. Przekonały się w jaki sposób zasłania się kurtynę i zmienia się dekoracje, w jaki sposób na scenie pada deszcz, grzmi, świeci słońce i wieje wiatr. Zaciekawiły ich opowieści o tym, co dzieje się za lalkowym parawanem. Fascynujące było spotkanie z najstarszą teatralną lalką, która ma ... 70 lat.
Wycieczka do teatru była „brombowa” !
Na pamiątkę spotkania z Brombą ochoczo nucimy sobie : ,,Umfa, umfa, umfa-fa! Czasem może coś to da'' :)
Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian
Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl